IXXIO Molik.jpg

GPS IXXIO - Lokalizator pojazdów

Ideą stworzenia tego urządzenia jest kontrola nad pojazdami w tani i prosty sposób. Umożliwia zbieranie informacji na temat pozycji pojazdu i prezentowanie ich na mapie, pokazując w ten sposób trasę przejazdu oraz aktualne położenie samochodu.

 

Informacje na temat pozycji pojazdu otrzymywane są na podstawie systemu GPS. Przedstawiane są informacje na temat aktualnej długości i szerokości geograficznej pojazdu oraz jego prędkości. Urządzenie umożliwia jednoczesne śledzenie do 20 satelitów, a czas pomiędzy kolejnymi aktualizacjami wynosi 10 sekund.

 

Zebrane przez urządzenie informacje są przesyłane do serwera za pośrednictwem sieci GSM w postaci pakietu zawierającego serię danych. Przebieg tras prezentowany jest za pośrednictwem Google Maps lub Google Earth.

 

Urządzenie posiada interfejs typu wejścia / wyjścia co pozwala na przykład na powiadamianie użytkownika o włączonym alarmie lub np. ogrzewaniem postojowym . Funkcje te są realizowane z wykorzystaniem wiadomości SMS.

 

Korzyści GPS IXXIO:

  • monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym;
  • zbieranie informacji na temat przebytych tras, pozycji GPS, prędkości pojazdu, poziomu sygnału GPS, stanu akumulatora oraz postoju;  
  • powiadamianie o włączonym alarmie za pośrednictwem wiadomości SMS na zdefiniowany numer telefonu komórkowego;
  • możliwość sterowania na przykład ogrzewaniem postojowym;
  • podgląd i zarządzanie danymi zebranymi z samochodów floty firmowej za pomocą interfejsu www;
  • wizualizację zgromadzonych danych za pośrednictwem Google Maps, lub eksport do plików w formacie .kml (na przykład Google Erth).